Hakkımızda

Emikon 1985 yılında otomasyon alanında faaliyette bulunmak üzere kurulmuştur. Tasarımını kendi bünyesinde yapıp geliştirdiği Kontrol Cihazları ile Test ve Kontrol Sistemleri, Load-Cell’li Tartım ve Harmanlama Sistemleri, Hız Kontrol Sistemleri ve Operatör Panelleri gibi birçok uygulamayı başarı ile gerçekleştirmiştir.

1988 yılından itibaren PLC’li sistemler konusunda çalışmalara başlayan emikon; dünyaca tanınmış Alman “Moeller”firmasının üretimi olan PLC ve hız kontrol cihazlarını Türkiye pazarına sunmuştur.

1994 yılından itibaren endüstriyel PC, operatör paneli ve text display’leri üreten Alman “Systeme Lauer” firmasının Türkiye ve KKTC genel temsilciliğini üstlenmiştir.

1996 yılında exproof donanım üzerine uzman Alman “Extec Öesterle Gmbh” firmasının temsilciliğini almış ve bu tarihten itibaren parlayıcı ortamlarda kullanılan operatör panelleri, ASCII keyboardlar, barkod okuyucular, tartım sistemleri ile rotary encoder’ların ithalat ve dağıtımını gerçekleştirmektedir.

Yine 1996 yılında Alman “Riexinger Elektronik” firmasının geliştirmiş olduğu; beton santrallerinde üretimden, sipariş faturalama ve raporlamaya kadar tüm işlemlerin bir merkez bilgisayardan otomatik olarak yapılabildiği Riemix beton santrali komple otomasyon sistemlerinin Türkiye temsilciliğini yürütmektedir.

1997 yılında “Emikon Otomasyon Ürünleri Pazarlama Tic. Ltd. Şti”ni kurarak pazarlama dünyasına girmiştir.

1998 yılında Moeller firmasının Türkiye’ye gelmesinden sonra “Moeller Elektrik” firmasının şalt malzemeleri konusunda yetkili bayisi, otomasyon ve PLC konusunda çözüm ortağı olmuştur.

Yine 1998 yılı içerisinde endüstriyel yazılımlar konusunda SCADA ve PLC yazılımları departmanını üst düzeyde hizmet verecek noktaya getirmiştir.

Emikon, PLC, SCADA ve Endüstriyel Network sistemleri konularında; projelendirme, imalat, montaj, programlama ve işletmeye alma zincirinin tüm halkalarını, müşteri isteğine bağlı olarak kısmen veya tamamen gerçekleştirmektedir.

Otomasyon sektöründe kazanmış olduğu tecrübeler ışığında, problemlerin çözümünde yardımcı olmak, firmaların üretim yöntemlerine uygun sistemleri kurmak, devreye alma sonrasında, bakım-onarım ve kalibrasyon hizmetlerini aksatmadan yürütmek firmamızın temel işlevidir.

Amacımız, endüstrinin otomasyon konusundaki arayışlarına en iyi çözümleri sunmak ve günümüzün kalite anlayışına cevap verebilecek sistemleri hayata geçirmektir. Endüstrinin çeşitli alanlarında yapılan uygulamaların kazandırmış olduğu bilgi ve tecrübe birikimi ile teknik çözümlerin geliştirilmesi, otomasyon sistemlerinin kurulması, eksiksiz bir dokümantasyonla birlikte kesintisiz destek ve servis hizmetinin verilmesi temel görevimizdir. Sürekli gelişen ve yeni ihtiyaçlara cevap verebilen bir sistem için en önemli unsur, açık bir yapıya sahip olması ve güncelleştirme talepleri, bakım ve servis hizmetlerinin zamanında karşılanabilmesidir.

Birlikte çalışabilmek umuduyla esenlikler dileriz.