1985 Endüstriyel otomasyon alanında faaliyette bulunmak üzere kuruldu.
1986 Tasarımını kendi bünyesinde yapıp geliştirdiği Kontrol Cihazları ile Test ve Kontrol Sistemleri, Load-Cell’li Tartım ve Harmanlama Sistemleri, Hız Kontrol Sistemleri ve Operatör Panelleri gibi birçok uygulamayı başarı ile gerçekleştirilmeye başlandı.
1988 PLC’li sistemler konusunda çalışmalara başlandı ve dünyaca tanınmış Alman “Moeller”firmasının üretimi olan PLC ve hız kontrol cihazlarını Türkiye pazarına sundu.
1994 Endüstriyel PC, operatör paneli ve text display’leri üreten Alman “Systeme Lauer” firmasının Türkiye ve KKTC genel temsilciliğini üstlenildi.
1996 Exproof donanım üzerine uzman Alman “Extec Öesterle Gmbh” firmasının temsilciliği alındı ve bu tarihten itibaren parlayıcı ortamlarda kullanılan operatör panelleri, ASCII keyboardlar, barkod okuyucular, tartım sistemleri ile rotary encoder’ların ithalat ve dağıtımı gerçekleştirildi.Alman “Riexinger Elektronik” firmasının geliştirmiş olduğu; beton santrallerinde üretimden, sipariş faturalama ve raporlamaya kadar tüm işlemlerin bir merkez bilgisayardan otomatik olarak yapılabildiği Riemix beton santrali komple otomasyon sistemlerinin Türkiye temsilciliği alındı.
1997 “Emikon Otomasyon Ürünleri Pazarlama Tic. Ltd. Şti”ni kuruldu ve pazarlama dünyasına girildi.
1998 Moeller firmasının Türkiye’ye gelmesinden sonra “Moeller Elektrik” firmasının şalt malzemeleri konusunda yetkili bayisi, otomasyon ve PLC konusunda çözüm ortağı olundu.
1999 Endüstriyel yazılımlar konusunda Proje ve Yazılım departmanları üst düzeyde hizmet verecek noktaya geldi.
2000 Tesis ve fabrika otomasyonları projelerine odaklanmaya başlandı.
2018 KUKA Robot Programlama Eğitimini tamamlayan yazılım ekibi robotik projeler konusunda da hizmet vermeye başladı.